Aktuality

Preprodukce #1 - video (leden 2016)
Po více než 7 letech se díky dokončení scénáře k filmu Hraničáři vracíme k dosud nezveřejněné reportáži z první fáze vzniku scénáře. Tehdy se scénáristé Martin Doležal a Lukáš Stehlík vydali do míst, kde se příběh filmu odehrává. Reportáž upadla v zapomnění po průtazích s tvorbou scénáře a nejistotě ohledně zveřejnění demonstračních trikových záběrů z výstavby opevnění, které byly nakonec z videa odstraněny. Video naleznete v sekci Média
Hraničáři se probouzí (prosinec 2015)
Po sedmi letech, devíti měsících, sedmnácti dnech, deseti hodinách a cca 23 minutách, tedy 13.12.2015 v 03:53, autor Martin Doležal (jemuž v prvních fázích scénáře významně asistoval spoluautor Lukáš Stehlík) prolomil prokletí a dopsal poslední scénu scénáře. Je to sice malý krok pro Taranis Film, ale velký kámen ze srdce. Osud je nejistý, budoucnost mlhavá, první verzí scénáře to nekončí, avšak máme to černé na bílém.
Cihelna 2009 - Mobilisace (srpen 2009)
Zejména jako kameraman a spolupracovník se Martin Doležal (spoluautor Hraničářů) zúčastnil natáčení hraných sekvencí ke krátkému dokumentu o mobilisaci v roce 1938. Jde tak o naší první přímou filmovou zkušenost vázající se na tématiku pohraničního opevnění. Dokument vzniká v rámci akce Cihelna 2009 a při obci Králíky.
Scénář a pre-produkce (leden 2009)
Současně s tvorbou scénáře jsme zahájili rovněž pre-produkční práce, které by nám měly pomoci nastínit filmový záměr a vytvořit první demonstrační záběry.
Scénář v obrysech (listopad 2008)
Protože scénář snímku již získává obrysy, poupravili jsme hrubý nástin děje v informacích o filmu.
Literární příprava a pre-produkce
Snímek se nachází ve fázi literární přípravy (scenáristé Martin Doležal a Lukáš Stehlík) a prvních pre-produkčních prací. V případě zájmu o spolupráci nás neváhejte kontaktovat. První podrobnější informace očekávejte na podzim roku 2008.